Všechny kategorie

Jsi tady: Domů>Novinky

Media

Rozdíl mezi trubkou z uhlíkových vláken zabalenou v roli a vytaženou

Zobrazení:985 Autor: Linda Čas zveřejnění: 2022-07-19 Původ:

         Stočená trubka z uhlíkových vláken a pultrudovaná trubka z uhlíkových vláken jsou dvě běžné procesní formy trubek z uhlíkových vláken a dvě trubky z uhlíkových vláken mají určité rozdíly ve výkonu hotového výrobku a praktické aplikaci.

卷绕碳纤维管与拉挤碳纤维管的差异4

Stočená trubka z uhlíkových vláken z prepregu:

        Svinutá trubka z prepregu z uhlíkových vláken je vyrobena pomocí keprového prepregu z uhlíkových vláken nebo jednosměrné vrstvy prepregu vrstvením navíjením na kovový trn a následným vytvrzením při vysoké teplotě. V tomto procesu se kontrola kvality trubky provádí hlavně ve dvou aspektech: jedním je zajistit, že velikost kovového trnu musí být přesná a vhodná, protože prepreg z uhlíkových vláken je navinut na vnější straně trnu, a vnější průměr samotného trnu musí být stejný jako průměr trnu. Vnitřní průměr vyrobené trubky z uhlíkových vláken je přizpůsoben; druhým je pečlivý návrh schématu rozložení kompozitního prepregu z uhlíkových vláken. Počet vrstev a tloušťka prepregu z uhlíkových vláken navinutého na trnu určuje vnější průměr trubky z uhlíkových vláken. Vlákna prepregu z uhlíkových vláken jsou orientována na ose 0° (délka trubky dolů) a na ose 90° (po obvodu trubky), tato vrstvení dodávají trubce tzv. pevnost obruče, čímž se snižuje náchylné na tlakové nebo destrukční síly Vliv jednosměrného prepregu na osu 0° může zlepšit především podélnou tuhost trubky.

          Protože schéma kladení má přímý vliv na specifické vlastnosti trubky, je nutné upravit výkon hotové trubky z uhlíkových vláken změnou laminace prepregu z uhlíkových vláken nebo změnou směru jednosměrného prepregu z uhlíkových vláken, tak, aby mohl lépe splňovat požadavky aplikace. Například potrubí použité pro hnací hřídel musí zvládnout torzní síly, takže jednosměrná páska z uhlíkových vláken může být položena mimo osu, aby se lépe zvládaly tyto torzní síly v rozsahu ±45°.

          Trubky z uhlíkových vláken vyrobené z navinutého prepregu jsou ideální pro podporu zařízení, která vyžadují vysokou tuhost v ohybu a lehké aplikace, jako jsou automatické mechanické válce, robotická ramena, teleskopické tyče zařízení a součásti dronů. Kromě toho mohou být tyto trubky vyrobeny z vysokomodulových a ultravysokomodulových materiálů z uhlíkových vláken podle jejich potřeb a pro opláštění lze vybrat i některé speciální vnější tkaniny.

卷绕碳纤维管与拉挤碳纤维管的差异2

Pultrudovaná trubice z uhlíkových vláken:

          Pultruze je impregnovat svazky uhlíkových vláken pryskyřicí a protlačit je formou s předem určeným profilem vnitřní dutiny. Prostor mezi centrální osou a formou určí tloušťku stěny trubky z uhlíkových vláken a poté ji rychle vyrobí mikrovlnným ohřevem. Je to proces vstupu do gelovacího stavu, aby se dosáhlo vytvrzení a tvarování.

         Protože tato technologie může realizovat automatické kontinuální tvarování, vysokou účinnost zpracování a nízké náklady na pracovní sílu, ale může získat produkty dobré kvality, extrémně nízké vnitřní pórovitosti a přesných rozměrů, tak pultrudovaná trubice z uhlíkových vláken je současnou metodou pro výrobu kontinuálních kompozitních profilů z uhlíkových vláken. Porovnejte nákladově efektivní metody. Tato technologie je vhodná zejména pro tváření dílů s určitým tvarem průřezu a vyžadujících velmi přímou délku v podélném směru.

         Teoreticky může výrobní proces pro pultrudované trubky z uhlíkových vláken vyrábět trubky téměř libovolné délky a doprava hotové trubky je často hlavním omezením. Ale ve skutečnosti je použití pultrudovaných trubek z uhlíkových vláken také velmi omezené. Tento proces tvarování kontinuálním tažením je omezen na výrobu některých specifických profilových výrobků, jako jsou kulaté, čtvercové, I-tvaru. Trubky atd. Při pultruzi, ačkoli se většina uhlíkových vláken rozprostírá ve směru trubky, což může vytvořit velkou tuhost, trubka z uhlíkových vláken vyrobená tímto procesem bude vykazovat nízkou pevnost obruče nebo příčnou pevnost ve srovnání se stočenými uhlíkovými vlákny. Celkový výkon potrubí je zcela odlišný.


Žhavé kategorie

zanechat vzkaz
Chat online

Dobrý den, před online chatem prosím zanechejte své jméno a e-mail, aby nám neunikla vaše zpráva a hladce vás kontaktovali.