Všechny kategorie

Jsi tady: Domů>Novinky

Media

O procesu navíjení monofilu z uhlíkových vláken

Zobrazení:187 Autor: Čas zveřejnění: 2022-04-22 Původ:

          Přednost procesu navíjení oproti jiným procesům při zpracování potrubních tvarovek spočívá v předpokladu zachování kontinuity vláken.

Zajistěte dostatečné předpětí, aby do ní mohla pryskyřice lépe infiltrovat (zamezte defektům způsobeným vzduchovými bublinami, které mohou vznikat mezi vrstvami).

       Prostřednictvím hloubkového studia složení kompozitního materiálu, pečlivého návrhu programu navíjení, přesné kontroly úhlu navíjení, výběru vhodných uhlíkových vláken a přesného řízení řady procesních prvků, jako je kompletní následné testování produktů, vyrobené potrubní tvarovky navíjením, zejména tvarovky speciálního tvaru, mají stále více trendů nahrazovat v mnoha případech kovové trubky.

1

        Trubky s vysokým obsahem uhlíkových vláken nabízejí nižší hmotnost a vyšší celkový výkon. Po zkombinování s jinými procesy/zařízeními může náš budoucí proces navíjení dokonce vytvářet kolena, I-nosníky atd., které mají široké vyhlídky v průmyslové oblasti.

1. Mokré vinutí

         Tato metoda spočívá především v tom, že se koudel z uhlíkových vláken nejprve důkladně infiltruje do pryskyřice a poté se kontinuálně navíjí na formu s ocelovým jádrem trubky z uhlíkových vláken řízením napětí. Tato metoda je hlavním způsobem výroby trubek z uhlíkových vláken. Hlavní výhody jsou: proces je ekonomický, což může účinně snížit výrobní náklady; vnitřní těsnící účinek produktu je dobrý a vnitřní vzduch je vytlačen, výrazně snižuje poréznost produktu; rozložení uhlíkových vláken je vyvážené a ploché;s mazáním pryskyřicí může být opotřebení uhlíkových vláken sníženo během výrobního procesu a rychlost výroby je rychlá.Nevýhody jsou: dochází k určitému plýtvání surovinami pryskyřice; je obtížné kontrolovat kvalitu a přesnost produktu; omyvatelnost matrice je nízká.

2. Suché vinutí

        Hlavní surovinou pro výrobu trubek z uhlíkových vláken suchým navíjením je prepregová příze z uhlíkových vláken a suroviny se ohřívají na navíjecím stroji. Poté, co změknou a přilnou, se navíjejí na trn. Výroba prepregu umožňuje přesnou kontrolu složení,

Kvalitu a stabilitu vyráběných produktů lze proto snáze kontrolovat. Tento způsob výroby je efektivnější. A výrobní prostředí je čisté a hygienické, kvalita produktu je relativně vyšší, ale náklady jsou lepší a smyk mezi vrstvami vláken je nízký.

Jak se pokládá příze?

        Všechny trubky z uhlíkových vláken jsou precizně navinuty jedinou přízí automatickým navíjecím strojem prostřednictvím počítačem předem nastaveného programu. Každý typ dutinky odpovídá samostatnému programu kladení příze, který přesně navíjí uhlíkové vlákno v různých úhlech. , napětí příze a další odpovídající parametry se vzájemně ovlivňují, aby bylo dosaženo požadované křivky ohybu produktu. Pouze přesné řešení úhlového navíjení příze s předpětím poskytovaným procesem navíjení může dokonale vyřešit trubku Největší problém s kroutícím momentem v aplikaci.


Žhavé kategorie

zanechat vzkaz
Chat online

Dobrý den, před online chatem prosím zanechejte své jméno a e-mail, aby nám neunikla vaše zpráva a hladce vás kontaktovali.